רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה: הכל כתוב בכפות

לכל איבר וחלק בגוף יש אזור מייצג בכף הרגל. באמצעות לחיצות ועיסוי בנקודות הנכונות, ניתן להשפיע על האיברים, להקל ולרפא מצבי חולי רפואיים

"הטיפול נעים וכייפי ואפקטיבי ביותר"

 

הטיפול כולל אבחון על פי כף רגל, עיסוי ולחיצות בנקודות ואזורים של כף רגל המשקפים איזורים ומערכות בגוף.

 

הטיפול עוזר במצבי סטרס, במקרים של קשיי הירדמות או שינה לא רציפה, התקררויות חוזרות ונשנות, דלקות סינוסים, דלקות גרון, קיבה רגיזה ובעית יציאות, אי סדירות במחזור, גלי חום, תסמונת קדם וסתית ועוד. הטיפול מאפשר זמן איכות עם עצמנו נותן הפוגה ממחשבות ומרעש שמסביב, מקנה תחושה של שחרור, התחדשות, ביטחון ויציבות. 

 

לתשומת ליבך, השימוש באפשרויות השונות של "פייסבוק" עשוי לשתף את המידע עם אחרים

 

​מהי רפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול שפותחה בתחילת המאה ה־20 על ידי ד"ר ויליאם פיצג'ראלד, רופא אף־אוזן־גרון. לפי שיטה זו, ניתן לראות את כל איברי הגוף בכף הרגל. באמצעות התבוננות, לחיצות, מישוש ועיסוי המקום המבוקש ברגל (בעיקר בכף הרגל אך לעיתים גם בשוק), אפשר לאבחן ולטפל בליקויים במערכות הגוף השונות, להרגיע ולהקל במצבים שונים של כאב ובעיות אחרות. כבר בקברי הפרעונים במקורות אחרים בעולם נמצאו  עדויות של אנשים המטפלים ברגלים בצורה שנראית דומה להפליא לטיפול הרפלקסולוגי של ימינו.

איך זה עובד?

המטפל מתבונן ובודק באמצעות מישוש והנעה של כף הרגל היכן יש חסימות והפרעות בתפקוד הגופני והנפשי של המטופל. האבחון הרפואי בשילוב עם התשאול נותן למטפל את המידע כיצד והיכן למקד את הטיפול.

הטיפול כולל לחיצות, עיסוי ומתיחות קלות של כפות הרגלים, שבאמצעותם גורמים לתגובה עצבית ואנרגטית בכל הגוף שמעוררת תהליכי ריפוי טבעיים.

כל שינוי במבנה הנורמלי של הרגל עלול להעיד על בעיה או מחלה אפשרית. מובן כי בשל מורכבות האבחון, יש להגיע למטפל מוסמך לאבחון ולטיפול מקצועי אך אפשר לראות כמה דוגמאות:

• התקררות: אודם באזור התחתון של הבוהן מעיד על גרון אדום; גבשושיות זעירות מתחת לבוהן יכולות להעיד על גודש; אודם בין אצבעות הרגליים עלול להצביע על בלוטות לימפה נפוחות.

• לחץ דם גבוה: כף רגל נפוחה מהרגיל ואדומה.

• בעיות קרדיולוגיות: נימי דם בכף הרגל בכמות רבה מהרגיל.

• אסתמה: חריצים על הוושט הממוקמת במרכז כף הרגל, ועל קנה הנשימה המצוי בין הבוהן הראשונה והאצבע השנייה.

• דלקות אוזניים: נפיחות וכאב בזרת ומתחת לשורש הזרת.

• סוכרת: נקודות לבנות על כף הרגל באזור הלבלב שבאמצע הרגל מעידות על ירידה של אינסולין. הדבר יכול להתבטא גם בכאבים בעת המישוש או בקריסטלים – גבשושיות זעירות ודמויות אורז מתחת לעור.

• דלקת בשלפוחית השתן: נפיחות או אודם בקשת שמעל העקב.
אלרגיות: חריצים קטנים באמצע הרגל, המציינים את הכבד והטחול

 

זה כואב?

לא. הטיפול מפנק ומרגיע. לפעמים יש אזורים שהם קצת רגישים יותר במגע.

לאילו מצבים בריאותיים השיטה יכולה לעזור?

בעיות רגשיות וכרוניות: כאבי ראש ומיגרנות, עייפות כרונית, מתח, עומס ולחץ נפשי, חוסר ריכוז, חולשה ובעיות עיכול ותזונה.
בעיות רב־מערכתיות: בעיות במערכת העיכול, הכליות וההורמונים, תחושה כללית רעה כשלא ברור מה מקורה (במקרה כזה ייתכן שמדובר במשהו שטרם הגיע להבשלה קלינית, והטיפול הרפלקסולוגי יכול למנוע את הבשלתו ולפתור את הבעיה)

.
הריון

נשים הרות סובלות לעתים ממתח נפשי בגלל ההריון והלידה  וגם מתחושה של עייפות וחולשה, כובד, נפיחות ברגליים. באמצעות הטיפול בכף הרגל, אפשר להקל על כאבי השלד, להביא מזור לנפש ולסייע בריכוך האזורים השונים בגוף והכנת הגוף ללידה.


גיל הזהב

רוב האוכלוסייה הבוגרת סובל מבעיות בגפיים ובעיקר בכפות הרגליים. טיפול בכף הרגל הוא אופציה מצוינת ועדינה בעבורם, שיכולה להביא להקלה על כאבים.


מניעה: מומלץ להגיע לטיפול גם כשבריאים ומרגישים טוב. הלחיצות והשחרור של אזורים חסומים באמצעות מגע נעים, ימנעו "תפיסת שרירים", ישפרו את זרימת הדם ויחזקו את הגוף והנפש כדי למנוע הופעה של מחלה.

מתי אוכל לצפות לשיפור במצבי?

הקלה בכאב יכולה להופיע כבר אחרי הטיפול השני, והיא תהיה בתחילה זמנית. לאחר מספר טיפולים ההקלה בכאב צפויה להימשך כמה ימים, ולקראת הטיפול ה-12 היא כבר תהיה רצופה ותגשר בין טיפול לטיפול. שיפור נמשך יאפשר הורדה הדרגתית של תדירות הטיפולים, אך יש לקחת בחשבון כי במקרים שבהם לא ניתן לטפל בסיבת הכאב, יהיה צורך בטיפול תחזוקה קבוע פעם בשבועיים עד פעם בחודש.

האם הטיפול מתאים לילדים?

כן. באמצעות טיפול קצר מועד ניתן להגיע לתוצאות יפות בכל הנוגע לבעיות קשב וריכוז, רגישויות ובעיות נפשיות (בעיקר בגיל ההתבגרות). בקרב תינוקות יכול הטיפול לפתור בעיות של נשימה, ליחה חוסר שקט ואי סדירות במערכת העיכול.

Tipul_04_01.jpg

צור קשר

olgasun@gmail.com \\ Tel: 054 331 1032

 

תודה