טיפול אחרי טראומה

"הטיפול החזיר אותי לחיים" "הרגשתי בן אדם חדש"

הטיפול עוזר במקרים של כאבים מפריצה או בלט דיסק, כאבים מקרעים בגידים ומשחיקה בסחוסים, דלקות במפרקים, מתיחת שרירים וגידים, נקעים של רצועות, הקרנות לרגליים. בעיות אלה יכולות לערב איזורים כמו: צוואר, כתפיים, מרפק, שורש כף היד, עמוד השדרה, ירך, ברכיים, קרסול, כף רגל. הטיפול מטפל גם בפאן הנפשי - חרדות, בעיות שינה וכדומה שלעיתים הן תוצר לוואי וביטוי לסטרס הנוצר כתוצאה מתאונה. הטיפול מזרז את התהליך השיקומי, מונע תלות במשככי כאבים, לעיתים מבטל צורך בהתערבות כירורגית. אופציית טיפול בבית הלקוח מתאימה למטופלים שלא מסוגלים להגיע לקליניקה בגלל כאב רב. הטיפול מחזיר לתפקוד היום יומי, לשגרת ספורט, לשגרת

חיים בכלל. מקנה תחושה של ביטחון, מחזיר יציבות, שליטה בגוף ובחיים

דיקור אורטופדי: מטפל בכאב אקוטי (חריף) וכרוני

כאב אקוטי - זהו כאב חריף המופיע בסמוך לטראומה, כמו נקע בקרסול בזמן ריצה או מתיחת שרירי הגב באימון משקולות.  הכאב יכול להיות מלווה בנפיחות, אדמומיות, רגישות למגע ומגבלה בטווח תנועה. 

חשוב לזכור שככל שתגיעו מהר יותר לטיפול בבעיה, כך הסיכוי להחלמה המלאה גבוה יותר ומספר הטיפולים שידרש נמוך יותר. מומלץ גם לקבל חוות דעת מאורטופד המומחה בפציעות ספורט ולשלב פיזיוטרפיה. 

מהלך הטיפול המומלץ בכאב אקוטי הינו - 2 מפגשים בשבוע למשך שבועיים , אחר כך מפגש אחד בשבוע למשך מספר  שבועות (אינדיוידואלי, בין 6 ל10 טיפולים, תלוי בחומרת הפציעה וקצב ההתקדמות האישי של המטופל) והורדה הדרגתית של תדירות הטיפולים עד לפעם בחודש כדי לשמור על האפקט הטיפולי,  לחזק את המקום לטווח הארוך ולמנוע הווצרות הזיכרון של "המקום החלש" ובכך למנוע פציעות חוזרות באותו האיזור.

 

כאב כרוני - זהו כאב הנגרם מהעמסת יתר למשך תקופת זמן ממושכת, מה שמביא לקרע או שחיקה, בלט דיסק, דלקות וכאבים. גם פציעה אקוטית שלא טופלה כראוי ולא החלימה לגמרי יכולה "להיתקע" ולהפוך לבעיה כרונית 

 מהלך הטיפול המומלץ הוא  - 10 טיפולים בתדירות של פעם בשבוע וירידה הדרגתית לתדירות של פעם בחודש. מספר הטיפולים גם תלוי במצבו הכללי של המטופל. 

בשני המקרים (כאב אקוטי וכאב כרוני) בדרך כלל תורגש הטבה משמעותית כבר בטיפול הראשון או השני. כאן מאוד חשוב לזכור שאם הבעיה לא טופלה בשורש, מה שדורש זמן וטיפול מעמיק, הכאב יחזור. חשוב ביותר להיות מודעים לתהליך השיקומי שהגוף עובר ולתמוך בתהליך הזה. החדשות הכי טובות הן, שניתן לחזור לפעילות הספורטיבית ולשגרת החיים המלאה כבר לאחר שתורגש הטבה ראשונית, ז.א. אחרי הטיפול הראשון או השני, ובמקביל להמשיך את סדרת הטיפולים המומלצת . 

Klinika_01_w.jpg

צור קשר

olgasun@gmail.com \\ Tel: 054 331 1032

 

תודה