דיקור סיני

דיקור סיני או אקופונקטורה סינית היא שיטת טיפול המהווה חלק מהרפואה הסינית המסורתית שמקורה בסין כבר למעלה מ- 5000 שנה.

שיטת הטיפול היעילה ביותר ברפואה הסינית המתבססת על דקירת המטופל במחטים סטריליות ועדינות במיוחד בנקודות ספציפיות בגוף.

הדיקור הסיני מסייע במצבים של כאבים כרוניים

כגון מיגרנות, כאבי פרקים, כאבי שרירים, מניעת דלקות כרוניות, גמילה מהתמכרויות(עישון, אלכוהול וכדומה), הפחתת מתח נפשי וחרדות, ירידה במשקל, חיזוק מערכת החיסון, פיברומיאלגיה, קנדידה והליקובקטר, בעיות קשב וריכוז, איזון הורמונלי ותופעות גיל המעבר, כולסטרול, סוכרת ולחץ דם גבוה, בעיות שינה, איזון גוף-נפש ועוד.

הדיקור הסיני הומצא לפני כ 2500 שנה בסין העתיקה והתפשט לכל רחבי העולם, והוכח כיעיל על ידי מאות מחקרים מקצועיים, במניעה וטיפול של מחלות כרוניות ומניעת מחלות פיזיות ונפשיות כאחד.

ישנן בגוף 365 נקודות דיקור

אשר מפוזרות על פני מרידיאנים(מסלולי אנרגיה) המקיפים את הגוף כולו ובהן נקודות ציון מרכזיות(נקודות מאסטר).

ישנם 12 מסלולים שונים

ולכל מסלול מספר שונה של נקודות דיקור אשר מקושרים ישירות לאיבר פנימי אחר, תפקיד 12 המרידיאנים הוא להפיץ את האנרגיה של האיבר בגוף.

הגורם המקשר בין המרידיאנים לבין האיברים הפנימיים הן נקודות הדיקור הסיני. כלומר, על ידי הדיקור אנו מפעילים את מרכזי האנרגיה בגוף הקשורים לאותו האיבר ובכך מאפשרים את חיזוקו והחזרת האיזון לגוף והמטרה היא טיפול במחלות השונות

אופן הטיפול

אבחון החולשות העיקריות באמצעות שיחה, בחירת נקודות הדיקור בהתאם לאבחון, החדרת מחטים סטריליות ועדינות במיוחד לנקודות חשובות בגוף, השארות במצב מנוחה עם  המחטים למשך כ 20-25 דקות, הוצאת המחטים בסיום הטיפול והדבקת מדבקות המכילות גולות או מגנטים להמשך הטיפול בבית המטופל.

מספר טיפולי הדיקור נקבע בהתאם לחומרת הבעיה ולמצבו הכללי של המטופל.

הדיקור הסיני היא שיטת טיפות יעילה ובטוחה ביותר  וללא שימוש בתרופות וכימיקלים. הודות ליעילותה ולעוצמתה היא מומלצת למי שרוצה לטפל בכאב או מחלות שונות ואף כרפואה מונעת לשמירה על איכות החיים ואיזון הגוף והנפש.

 

אנרגיית "צ'י"

דיקור הסיני מבוסס על האמונה כי ליצורים חיים יש אנרגיה חיונית הנקראת "צ'י" אשר זורמת על פני 12 מסלולי אנרגיה הידועים בשם "מרידיאנים". כל מרידיאן קשור למערכת איברים שונה וכאשר יש חסימה וחוסר איזון באחד המרידיאנים זוהי תחילתה של מחלה.

לפני טיפול הראשוני בדיקור סיני, על המטופל בדרך כלל למלא שאלון על ההיסטוריה הרפואית שלו. המטפל מתשאל את המטופל על הרגלי חיים, תזונה, רגשות, המחזור החודשי במידה וזו מטופלת, שינה, העדפה לטמפרטורה, תיאבון, מתח, רגישות למזונות ועוד.

במהלך התשאול, המטפל בודק את צבע הפנים של המטופל, צבע הלשון, הציפוי שלה, שלוש נקודות דופק בשורש כף היד של כל יד.

לאחר התשאול הראשוני המטפל נותן אבחון ומתחיל הטיפול בדיקור סיני ע"י מחטים.

טיפול דיקור סיני מתבצע ע"י החדרה של מחטים דקות לגוף בנקודות מסויימות וע"י כך משתחררים האנדרופינים האחראיים על שחרור מכאב, כמו כן ישנו שיחרור של נוירוטרנסמיטורים המעבירים דחפים עצביים אל המוח.

עם כניסת המחט המטופל יכול להרגיש דקירה קלה, אך לאחר שהמחט מוחדרת לא צריך להיות כאב, המטופל צריך להרגיש בנוח במהלך הטיפול ואם לא כך הדבר והוא חש בכאב או חוסר נוחות, יש ליידע את המטפל על כך.

ע"י טיפול דיקור סיני ניתן לטפל בסימפטומים שונים כגון:

מיגרנות וכאבי ראש, סינוסיטיס, צינון, התמכרויות שונות, דלקות פרקים, כאבי גב, כאבי מחזור, אסטמה, אי פוריות, השמנה, סטרס, מחלות עור ועוד.

ישנן מספר טכניקות נוספות ברפואה הסינית לתמיכה בטיפול בדיקור סיני

מוקסה - חימום של מחטי דיקור עם עשבי תיבול מיובשים המפעילים חום על נקודות הדיקור השונות.

כוסות רוח - כוסות זכוכית מחוממות היוצרות יניקה על העור על מנת להקל על סטגנציה (חסימה) של צ'י ודם.

צמחי מרפא - צמחים סיניים היכולים להנתן בצורת אבקה לשתייה, כדורים, טיפות ומותאימים לכל מטופל באופן אישי ומשלימים את הטיפול בדיקור סיני.

אלקטרוסימולציה - מכשיר המשמש לגירוי חשמלי על מחטי הדיקור ומקל על כאבים בכלל וכאבי שרירים בפרט.

Tipul_01_01.jpg

צור קשר

olgasun@gmail.com \\ Tel: 054 331 1032

 

תודה